O nas

budynek1Warsztat Terapii  Zajęciowej "Nadzieja" mieści się w budynku przy ul. Kwiatkowskiego 6  (zdjęcie), do 2016r. częśc WTZ mieściła się w nieodległej hali "Wodex". 


Co to jest więc WTZ? Najprościej byłoby powiedzieć, że jest to miejsce gdzie osoby już pełnoletnie z pewnymi dysfunkcjami znajdują oazę, gdzie mogą się rozwijać poprzez udział w różnorakich zajęciach, pod okiem specjalistów zwanych instruktorami terapii zajęciowej.
Oferujemy szerokie spektrum aktywności w 9 różnych pracowniach, począwszy od wikliniarskiej, stolarsko-technicznej, rękodzielniczej, poligraficzno-komputerowej, czynności dnia codziennego, środowiskowo - przyrodniczej i plastycznej, aktywności twórczej i reedukacji oraz komunikacji i rewalidacji. Podejmujemy się wykonywania całkiem sporej gamy wyrobów użytkowych - od płotów z wikliny, mebli, stołów, poprzez różnorakie prace artystyczne.
Przez naszą działalność staramy się jak najpełniej przygotować młodzież do samodzielnego życia, pracy, udziału w życiu kulturalnym i społecznym regionu, z którego uczestnicy nasi się wywodzą.
Zapraszamy do odwiedzania naszej placówki, poznania naszej pracy, nabywania naszych wyrobów, z których szczególną popularnością cieszą się m.in. płoty wiklinowe, huśtawki ogrodowe, stroiki, ozdoby świąteczne, biżuteria i inne...

Copyright ©2013 - wtznadzieja.pl - wszelkie prawa zastrzeżone | projekt i wykonanie JD